Fucoreverse™

Fukóza je základní cukr přítomný pouze v přírodě, v některých houbách a buněčných stěnách hnědých řas. Fukózy se nacházejí jak v epidermisu, tak i v dermisu lidské kůže, kde se podílí na životních funkcích lidského těla tím, že hrají klíčovou roli v buněčné komunikaci a buněčných funkcích. Aplikace fukóz na kožní buňky má řadu stimulačních účinků. Podporuje zrychlení hojení ran a snižuje alergické reakce. Díky své jedinečnosti se používá v kosmetice proti stárnutí citlivé pokožky.

Fucoidany jsou polysacharidy s vysokou molekulovou hmotností částečně sulfatované fukózy, které tvoří kostru řas. Chrání buňky snížením oxidačního stresu, snížením prozánětlivých cytokinů, které poškozují kolagen a chrání proti pokročilé tvorbě koncových produktů glykace, které indukují inhibici syntézy kolagenu.

Kombinace mono, di- a tri- meru sulfatované fukózy s molekulovou hmotností dává na svět fucoreverse. Je to biologicky nejaktivnější forma fucoidanu. Fucoreverse je určen převážně pro citlivější typy pleti. Vyplňuje vrásky, podporuje regeneraci a ochranu buněk.