🚚Doprava ZDARMA! Pro objednávky nad 1500 Kč.

Organické deodoranty Čistinka & Divožienka

Dbejte na správný výběr deodorantů

Lymfatický systém je filtr našeho těla. Jde o systém, který napomáhá dostávat z organismu ven veškeré zplodiny a škodliviny. Lymfatický oběh rozvádí po těle lymfu, průzračnou, bezbarvou tekutinu, v níž jsou všechny buňky těla a čistí je od zplodin metabolismu. Lymfatický systém pracuje souběžně s oběhovým systémem a skládá se ze sítě lymfatických cév, které se podobají tepnám a ze stovek lymfatických uzlin, jež jsou rozptýlené po celém těle. Lymfa vtéká a vytéká z krevního oběhu skrz propustné membrány, přičemž přivádí k buňkám živiny a odplavuje odpadní produkty. Odpadní produkty, vyplavované z buněk, jsou filtrovány přes lymfatické uzliny, které jsou nahromaděné ve větším počtu hlavně v podpaží, na krku, ve stydké oblasti, na břiše a na prsou.

Když se zaměříme na oblast podpaží, je velice důležité, jaký deodorant používáte. Chemický deodorant v sobě obsahuje například nebezpečné varianty hliníku, ropné deriváty nebo syntetické parfemace. Všechny jednotlivé škodlivé složky se dostávají do těla, kde se usazují, ucpávají póry a narušují cytoplazmatickou membránu. Může dojít ke zduření lymfatických uzlin, anebo k daleko většímu narušení imunitního systému. Přesto, že oficiálně není potvrzena souvislost mezi chemickými deodoranty a nádorovými onemocněními prsou, valná většina vzorků nádorů obsahuje stopy chemických deodorantů a parabenů.

Proč používat organický deodorant

Principem organických deodorantů je, že neucpávají póry. Pokožka tak může volně dýchat a v těle se nám nehromadí a nezadržují veškeré zplodiny a škodliviny, které lymfatický systém dostává z organismu ven.

Obsahují přírodní složky, esenciální oleje a kamenec, které mají antiseptické a antibakteriální vlastnosti, mohou zabránit tělesnému zápachu, zklidňují kůži a působí antimikrobiálně.

Neobsahují nebezpečné hliníkové soli, látky ovlivňující hormonální systém těla, ani syntetické aromatické látky. Jsou z přírodních surovin, které nejsou chemicky upravované a vhodné pro naše tělo. Svým složením a ekologickými obaly chrání přírodu.

Účinky:

- Redukuje pocení a nežádanou vůni
- Nezanechává bílé stopy
- Působí antisepticky a antimikrobiálně
- Nenarušuje lymfatický systém
- Jemný k pokožce a organismu

Látka potassium alum lidově známá jako kamenec

Horský minerál, který se poprvé objevil v oblasti starověké Číny a Egypta. Primárně se používal k neutralizování potu, dnes však víme, že působí na celou řadu kožních neduh.

Kamenec se používá již staletí ve své tuhé formě. Před použitím se kus kamence namočí ve vodě. Běžná nevýhoda tuhé formy však je, že se krystal z kamence často rozbije nebo se po delší době používání přestává být praktický.

Jeho aplikace zastavuje vývoj bakterií, které zodpovídají za nepříjemný zápach potu. Současně dokáže lehce zúžit ústí potních žláz, čímž dochází k nižší tvorbě potu, a to bez nepříjemných vedlejších účinků. Přírodní minerální soli kamence regulují pocení po celý den, působí tedy jako přirozená bariéra proti pocení.

Do deodorantů Apotéky se používá ve své tekuté formě s přidanou vodou pro snadnou aplikaci. Pokud mluvíme o bezpečném hliníku, myslíme tím právě kamenec, který se přirozeně vyskytuje v přírodě. Má větší molekuly než jiné hliníky (např. chlorohydrát hliníku), a proto nemůže skrze póry pronikat do našeho organismu a způsobit v něm škody.

Nevýhodou kamencových deodorantů je ale to, že pokud se použije příliš brzy po holení nebo epilaci, může dojít k lehkému podráždění kůže. Kamenec se používá i jako léčebný prostředek v tradiční medicíně jak čínské, tak ájurvédě. Muži ho znají jako nezbytnou výbavu holících souprav, protože zastavuje krvácení. Doporučujeme po holení, epilaci (voskové, laserové či epilátorem) počkat před aplikací, dokud se pokožka nezklidní.

Ušetřete peníze i přírodu: Zvolte refill deodorantu

Pokud si náš deodorant oblíbíte, nemusíte po jeho spotřebování kupovat nové balení. Stačí zakoupit náš refill deodorantu.

Doplnění je velmi snadné. Odklopte do strany bílé víčko s kuličkou na 50ml lahvičce. Do ní nalejte část obsahu refill láhve. Víčko s kuličkou zacvakněte zpět do lahvičky. Refill vydrží na 4 doplnění roll-on lahvičky.

Čistinka & Divožienka

Přírodní deodorant Čistinka má povzbuzující citrusovou vůni grepu. Je antibakteriální a působí povzbudivě na tělo i mysl a osvěží pokožku po celý den.

Přírodní deodorant Divožienka je plný vůně rozmarýnu a šalvěje muškátové. Bylinky mají tonizační a protizánětlivé vlastnosti a díky intenzivní vůni působí deodoračně.