🚚Doprava ZDARMA! Pro objednávky nad 1500 Kč.

Kruhy pod očima

Jak a proč vznikají kruhy pod očima, které trápí tolik z nás? Tmavé váčky pod očima mají mnoho různých příčin. Na vině může být nedostatečný spánek, špatná životospráva, nedostatečné prokrvení, roztažené cévy, dědičnost či hyperpigmentace pokožky. Pokožka kolem našich očí je nejtenčí z celého těla. Je velmi jemná a citlivá, proto je třeba o ni šetrně pečovat.

Životospráva

Nejen vnější, ale i vnitřní péče je pro naši pokožku podstatná. Pravidelný pitný režim zaručí pevnost a pružnost pleti. Dodávání živin a vitamínů má příznivý vliv na kvalitu naší pokožky. Zaměřte se na užívání vitamínů B12, E, K, A a D.

Genetika

I za kruhy pod očima můžete být vděčni genetice. Tenčí kůže pod očima způsobí výraznější a viditelnější žíly, které kruhy způsobují. Bělící sérum napomůže s projasněním pokožky a sjednocením tónu pleti. Má schopnost zpomalit syntézu melaninu, díky čemuž eliminuje tvorbu nových pigmentových skvrn.

Nedostatečné prokrvení

Na nedostatečné prokrvení pokožky vám pomůže chlad. Chlad pokožku prokrví, rozpohybuje se krev v žilkách a tmavé kruhy se rozptýlí. Nachlaďte si roller a aplikujte pomocí něho oční krém z řady Krásná kurtizána – Svůdný pohled.

Hyperpigmentace

Vyšší obsah pigmentu v pokožce bývá dán geneticky nebo může být způsoben poškozením pleti ultrafialovým zářením. Noční oční maska z řady Krásná zahradnice s obsahem aktivních látek viditelně sníží pigmentové skvrny a sjednotí tón pleti.

Najděte svůj osvědčený rituál pro každodenní svěží vzhled s produkty z Apotéky.